Dinopark w Szklarskiej Porębie

Planując atrakcję w Karkonoszach, nie mogliśmy nie zajrzeć do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Moi mali fani dinozaurów nie wybaczyli by mi tego. Tym sposobem pierwszy dzień pobytu nie zakończył się na oglądaniu wodospadów, ale rekonstrukcji dawnych gadów,

Po przejściu przez bramkę chłopcy pobiegli do drewnianych samochodów a’la Fred Flinston z ruchomą kierownicą. Zabrali mnie nawet na wycieczkę.

 Na terenie parku znajdują się drewniane place zabaw, a także wielka piaskownica z zakopanym w niej szkieletem T-rexa to świetna zabawa dla dzieci w małych archeologów.

Wakacje po sezonie mają swoje plusy i minusy, nie mogliśmy pobawić się w poszukiwanie złota, ponieważ woda była już zbyt zimna. Za to niezależnie od pory roku można oglądać naturalnej wielkości dinozaury i trzeba przyznać, że robią wrażenie!

 Niektóre z nich były naprawdę ogromne! Przy każdym z nich znajduje się tabliczka z dokładnymi informacjami, jednak moje małe skrzaty nie mają tyle cierpliwości i ciągle chcą gonić dalej do kolejnej figury, nie przyglądając się im nawet zbyt dokładnie. Chyba z myślą o takich niesfornych dzieciach powstała ta klatka, do której zresztą moi chłopcy sami weszli 🙂

 Na terenie parku można również oglądać galerię iluzji (podobne widzieliśmy na Farmie Iluzji):

Wioska Indian składa się  z kilku Tipi, do których można wejść.

Z płatnych atrakcji skorzystaliśmy z kolejki Flinstonów, którą chłopcy byli zachwyceni. Miałam ochotę na seans w kinie 6D, ale w informacji dowiedzieliśmy się, że sugerowany wiek dzieci to powyżej 6 lat (dzieci bardzo mocno przeżywają takie atrakcje, a w tym wibrują fotele, wieje wiatr i czuć krople spadającego deszczu), w związku z tym zrezygnowaliśmy.

Napotkaliśmy tylko na jeden problem – nie sprzyjającą pogodę – przelotne opady i mżawki sprawiły, że część atrakcji nie była dostępna np. dmuchawce. Z małpiego gaju również nie udało nam się skorzystać z powodu coraz silnej padającego deszczu. Niestety pogoda zmusiła nas do powrotu do samochodu. A szkoda, bo to bardzo ciekawe miejsce. W ciepły dzień można tu naprawdę spędzić sporo czasu, a za bilet rodzinny zapłaciliśmy 50 zł.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Dinopark w Szklarskiej Porębie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *