Carnaval Sztuk-Mistrzów

Słyszeliście o Karnawale Sztukmistrzów? Impreza ta od kilku lat odbywa się w Lublinie. Nasze miasto (już od czwartku) opanowali prawdziwi artyści. Od Placu Litewskiego, aż po teren przy Zamku obywają się liczne atrakcje. Naprawdę warto się wybrać i zobaczyć chociaż część świata kuglarzy i iluzjonów.

Dokładny program imprezy znajdziecie na stronie www.sztukmistrze.eu ale poza zaplanowanymi wydarzeniami, można spotkać wielu artystów którzy zatrzymują się w jakimś miejscu i pokazują swoją twórczość.

Warto zostać na takim występie. Krzyś przy niejednej atrakcji patrzył jak zaczarowany.
Z chęcią oglądał również jak Panowie chodzą po linach zawieszonych między kamienicami. Sam też miał ochotę spróbować – istnieje taka możliwość na Błoniach pod Zamkiem na Warsztatach Kuglarskich. Między drzewami rozwieszona jest lina na wysokości ok. 50 cm nad ziemią, można na niej trenować pod okiem trenera – jednak kolejka była dziś dosyć spora (jutro ponownie spróbujemy).

Damianek natomiast upodobał sobie „Miasteczko zabaw niezwykłych”, gdzie znaleźliśmy mnóstwo atrakcji dla maluchów. Były tam rynny, do których wrzucało się piłeczki:

wyścigi ślimaków i myszek:

możliwość puszczania baniek mydlanych:

gry w szachy i wiele innych ciekawych zabaw dla najmłodszych.

Na Placu Litewskim spotkaliśmy postać, której chłopcy najbardziej nie mogli się doczekać – Koziołka Matołka. Wyjeżdżając z domu uprzedziłam ich, aby się rozglądali, bo z pewnością gdzieś będzie spacerował i udało się:

A gdy rodzice oglądali pokazy chłopcy postanowili ochłodzić się przy fontannie, a potem poodbijać od balonów sponsorów imprezy:

Wybraliśmy się na Mistrzostwa Polski w Trickline, czyli akrobacjach na nisko zawieszonej taśmie. Naprawdę było na co popatrzeć – zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom.

Jutro ostatni dzień imprezy, na który oczywiście się wybieramy. Zatem spodziewajcie się jutro kolejnej porcji zdjęć 🙂


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

5 komentarze/y w poście “Carnaval Sztuk-Mistrzów

  1. Super wydarzenie, świetna inicjatywa. Nie nie słyszałam o niej wcześniej, dzięki Wam jestem o krok do przodu z wiedzą. Rewelacyjnej zabawy Wam życzę i oby pobalansować na linie się udało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *