Butelki szpiegowskie

Już od dawna przymierzałam się do zrobienia chłopakom butelek szpiegowskich. Niby banalnie prosta zabawa, a ciągle przekładałam ją na inny termin. Gdy ostatnio w magazynie Urwiskowo trafiłam na butelki sensoryczne Mamy bliźniaczej, Krzyś zajrzał w monitor i oznajmił „Mamo, zrobimy taką zabawkę” – zabraliśmy się do roboty.

Mam w domu kilka plastikowych butelek po żelkach witaminowych, nareszcie znalazły zastosowanie. Najpierw powkładałam do nich drobne zabawki, głównie takie z „Kinder Niespodzianek”, ale i piankowe kształty i kolorowy makaron.

Następnie chłopcy dostali lejki (tylko po to, aby zabawa dłużej trwała), łyżeczki i kolorowy ryż w pojemnikach. Ich zadaniem było przesypanie go do butelek.

Spisali się świetnie (ja w tym czasie spokojnie mogłam zająć się obiadem). Pojemniki zakręciliśmy i rozpoczęliśmy zabawę. A na czym ona polega? Na odnajdywaniu „skarbów” ukrytych w ryżu bez odkręcania butelki, czyli należy przechylać, potrząsać, przekładać z ręki do ręki i robić wszystko, aby znaleźć daną rzecz. Skarby można spisać czy narysować na kartce, zrobić im zdjęcie czy po prostu zapamiętać. Wygrywa ten kto najszybciej wytropi wszystkie.

Zabawa była świetna, zdecydowanie polecam. I na koniec taka mała rada ode mnie – butelki po zakręceniu zaklejajcie taśmą lub pilnujcie, żeby maluchy jej nie otworzyły. Wyszłam do drugiego pokoju po telefon, a jak wróciłam (po 30 sekundach) kanapa była cała w ryżu. Damianek stwierdził, że łatwiej będzie szukać jak wysypie zawartość.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

11 komentarze/y w poście “Butelki szpiegowskie

  1. Trafiłam tu poprzez ‚Blogi Rodziców’ jakieś 15 minut temu i stwierdzam, że… Zostaję tu już na zawsze! Masz fantastyczne pomysły, ja tak kreatywna jeśli chodzi o edukację przez zabawę nie jestem. Już widzę kilka pomysłów, które na pewno wykorzystam, a przejrzałam dopiero kilka stron.
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *