Akademia Umysłu Junior – Wiosna

Pamiętacie jak opisywaliśmy grę Akademia Umysłu Junior Zima? Dzięki uprzejmości firmy Format jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi otrzymaliśmy nową wersję gry: WIOSNĘ.

I szczerze mówiąc ta wersja podoba nam się jeszcze bardziej od poprzedniej. Mimo, że na opakowaniu widnieje informacja, że przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat, to nawet mój 2-letni Damianek znalazł ćwiczenia dla siebie.


Gry z serii Akademii Umysłu Junior wspomagają u dzieci pamięć i koncentrację. Dziecko poprzez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień. Na stronie producenta znalazłam informację: już 15 minut ćwiczeń dziennie daje zauważalne efekty – co potwierdzam po obserwacji moich synków.

Na płycie znajdziecie zestaw 22 gier utrzymanych w wiosennym klimacie.

Ulubioną grą moich dzieci są „Porządki”. Dzięki temu zadaniu uczą się segregować śmieci i porządkować je do odpowiednich pojemników. Obaj najchętniej wybierają właśnie to ćwiczenie i sami pokazują co gdzie umieścić – słychać wtedy tylko krzyki „to plastik, to puszki, a to matulalula” 🙂
Na wyższych poziomach trudności, pojemniki nie są podpisane, ani nie ma na nich obrazków, mimo to chłopcy poznają odpowiednie pojemniki po ich kolorze.

Jak już pisałam mój młodszy synek, mimo ledwie ukończonych 2-lat znalazł gry dla siebie (poza „Porządkami” oczywiście). Jedną z tych, w których ukończył wszystkie poziomy i zdobył nawet puchar są „Młode”. Zadanie polega na przyporządkowaniu zwierzątka do jego mamy.

Obaj chłopcy uwielbiają także grę, w której należy znaleźć ukryte na planszy pisanki. Sami spróbujcie, na poniższym zdjęciu ukryto ich 12:

Ale nie wszystkie ćwiczenia są tak proste. Krzyś polubił „Pobudkę”, która polega na odpowiednim przesuwaniu po planszy budzików, tak aby umieścić je w jaskiniach. Uprzedzam, że nie jest to łatwe zadanie, sama potrzebuję czasu, aby odpowiednio je przemieścić.

W innym ćwiczeniu, należy umieścić gniazda i jaja wg sekwencji. Uwielbiam tego typu gry i sama chętnie w wolnej chwili w nią pogrywam (mimo, że mój wiek nie mieści się w granicach przeznaczenia programu).

Pamiętacie jak w poprzedniej serii zachwyciliśmy się zadaniem, które polegało na rozpoznawaniu dźwięków wydawanych przez poszczególne gatunki ptaków? W tym wydaniu również znalazły się ćwiczenia dla miłośników przyrody. Tym razem uczymy się rozpoznawać ptaki po ich sylwetkach. A w innej grze poznajemy chronione gatunki zwierząt.

Ciekawostką jest również ćwiczenie, w którym należy dopasować cień do owada.

Po przejściu każdego kolejnego etapu gry, dziecko zostaje pochwalone przez przyjazną tablicę Tabi.

 A po prawidłowym przejściu przez wszystkie poziomy zdobywa puchar:

To tylko część gier dostępnych w tej wersji Akademii Umysłu Junior. Pozostałe są równie ciekawe.
Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe. Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed monitorem, automatycznie uruchamia animowanego ludzika, który zachęca do krótkiej gimnastyki
W programie znajdziecie również mnóstwo wiosennych kolorowanek do wydrukowania:

Ciekawa jestem, która gra przypadłaby Waszym dzieciom do gustu. Jeśli chcecie się przekonać śledźcie nas na Facebooku, już niebawem będziecie mogli wygrać grę Akademia Umysłu Junior Wiosna.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Akademia Umysłu Junior – Wiosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *