Żabki – mini pojemniki

Chłopcy mieli dziś udany dzień. Wszystko dzięki cioci, która odwiedziła nas wczoraj z córeczką (w wieku Krzysia) i została na noc. Dzieciaki szalały od rana. Bawili się, wariowali, ale nawet udało nam się zrobić z nimi żabki – przynajmniej częściowo.

Potrzebne:
– wytłoczki z jajek
– czerwona i zielona farba
– kolorowy papier
– nożyczki
– klej

Na początek wycięłam z wytłoczek miejsca, w które wkłada się jajka – niestety nie wiem czy ma to swoją fachową nazwę i jak to inaczej opisać. Pomalowaliśmy je farbami. W środku na czerwono, a z zewnątrz na zielono. Tu jeszcze współpraca ładnie się układała. Musieliśmy poczekać, aż farba wyschnie, aby móc pracować dalej.

Z zielonego papieru wycięliśmy oczy i łapki żabek, a z różowego język. I od tego momentu kończyłyśmy żabki już same z ciocią, bo dzieciom nie uśmiechało się składać harmonijek na łapkach.

Obie części wytłoczki skleiłyśmy różowym paseczkiem papieru tak, aby mogły się zamykać i otwierać. Specjalnie wycięłyśmy dłuższy, żeby wystawał jak język. Do zielonych oczu dokleiłyśmy po kółeczku wyciętym z białego papieru dziurkaczem, który ozdobiłyśmy czarnym flamastrem. Przykleiłyśmy oczy i łapki wedle uznania. Całkiem różne wyszły nam te żabki, ale myślę, że każda ma swój urok.

Ta bardziej zielona jest wykonana przez ciocię i jej córeczkę, a ta druga moja i smyków, którzy zmieszali zieloną i czerwoną farbę tworząc kolor nazwany przeze mnie „ropuchowym”.

Teraz drobne skarby możemy trzymać w takim oto pojemniczku. Jak Wam się podoba taki pomysł. Skusicie się na wykonanie czegoś podobnego? Jestem ciekawa jakie żabki Wam wyjdą.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

7 komentarze/y w poście “Żabki – mini pojemniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *