Obrazek z nakrętek

Mamy taki zwyczaj w naszym domu, że zbieramy nakrętki. A mamy ich sporo: po napojach, sokach, mleku, ketchupie czy kosmetykach. Gdy już uda nam się nazbierać większą ilość zawozimy je do Hospicjum, które za uzyskane z ich utylizacji pieniądze finansuje spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla Podopiecznych. Uważam, że to świetna akcja. Pomyślcie o tym zanim wyrzucicie nakrętkę do kosza.

Ale zanim zawieziemy je do Hospicjum, postanowiliśmy wykorzystać je do naszych kreatywnych zabaw. I tak powstał wiosenny obrazek. Jak Wam się podoba?

Oto nasze jeszcze nie pełne pudełko nakrętek. W najbliższy weekend planujemy je odwieźć, a do tego czasu będziemy bawić się i tworzyć. Przygotujcie się na tydzień pod znakiem nakrętek.

Gdy chłopcy zobaczyli zapełnione pudełko sami rozpoczęli zabawę. Przerzucali nakrętki z pojemnika do pojemnika. A Krzyś poszedł o krok dalej i posegregował je wg kolorów.

Następnie wyciągnęliśmy duży blok rysunkowy i na nim układaliśmy nasz wiosenny obrazek. Ułożyliśmy słońce, chmury i kwiaty na zielonej łące.

Następnie dodaliśmy niebieskie tło.

Jak Wam się podoba nasza praca? Macie pomysły na wykorzystanie nakrętek? Mam nadzieję, że uda mi się wg założenia stworzyć zabawy na pozostałe dni tygodnia z ich użyciem. Pomysł na jutro już mam, a co będzie dalej zobaczymy.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

10 komentarze/y w poście “Obrazek z nakrętek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *