Mały Ninja

Dziś dzień kota. Przynajmniej tak wyczytałam w jednym z kalendarzy. Z ciekawości, aż sprawdziłam czy są też dni psa i chomika. I są. Kota dzisiaj nie przygotowaliśmy. Zabrakło mi pomysłu. Za to porządnie wygłaskaliśmy naszą kotkę tzn. tata, mama i Damiś, bo Krzysia, kicia się panicznie boi.
A dzisiaj niedziela z ruchem. Czyli twórczość nie plastyczna, a fizyczna.

Oto tor przeszkód jaki przygotowałam dziś dla moich smyków. Ustawiłam krzesła w dwóch rzędach i pomiędzy nimi zaczepiłam włóczkę raz przy nodze krzesła, a innym razem przy oparciu.

Zadanie proste, a może nie tak bardzo. Wystarczy przejść przez tą przeszkodę tak, aby nie zaczepić sznurka. Przydałyby się dzwoneczki na poszczególnych odcinkach, które sygnalizowałyby dotknięcie włóczki – ale niestety nie znalazłam w domu nic takiego.

Ćwiczenie wymaga skupienia, precyzji i trochę gimnastyki. Układ za każdym razem można zmieniać, zaczepiając włóczkę wedle uznania.

Udało nam się namówić Damianka do zabawy. Bardzo dobrze mu poszło.

A tutaj mały bonus: chłopcy tańczą i śpiewają piosenkę „Koła autobusu kręcą się”. Babcia nauczyła Damianka pokazywania. Świetna piosenka, nie znałam jej wcześniej.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Mały Ninja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *