Magnetyczne puzzle

Dzisiaj potrzebowałam czegoś szybkiego i  prostego, co jednocześnie zajmie dzieci na dłuższy czas. I w ten sposób powstały magnetyczne puzzle.

 Chłopcy lubią układać puzzle, jednak te które mają w domu już im się znudziły. Wycinanie obrazków z gazet i układanie ich części też nie okazało się zbyt ciekawe. Ale dodałam jeden drobny element – folię magnetyczną i od razu zauważyłam zainteresowanie.

Do wykonania magicznych puzzli potrzebujemy obrazek ze starej kolorowanki czy gazety, folię magnetyczną (warto zakupić – już nie raz nam się przydała) i nożyczki.

Wybrany przez dzieci obrazek przyklejamy do folii, a następnie tniemy go na części. Mogą to być kształty jak w puzzlach, zwykłe kwadraty lub dowolne inne figury. My wycinaliśmy zupełnie przypadkowo.

Gotowe elementy wystarczy zamieścić na lodówce i wtedy zaczyna się zabawa.

Niedużym nakładem czasu i materiałów, powstała wciągająca zabawa.

A ja w tym czasie mogłam spokojnie posprzątać i ugotować obiad 🙂


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

12 komentarze/y w poście “Magnetyczne puzzle

  1. fajny pomysł.Pierwszy raz słyszę o takiej foli:) na pewno zabierzemy sie do zrobienia takich puzzli:) mamy dużo obrazków, które czekają na zawieszenie na lodówce:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *