Kolorowa przekładanka

Kolejny pomysł z cyklu „szybko tworzone, a zajmuje na długo” 🙂 Chyba każda mama potrzebuje czasu dla siebie lub czasu na wykonanie domowych obowiązków – najchętniej bez pomocy małych rączek. Dla takich właśnie osób podaję przykład na zabawę, która jest prosta do wykonania.

Użyłam:
– blaszki na muffinki
– kolorowych pomponów
– kartki
– kredek
– nożyczek
– pęsety

Z papieru wycięłam 12 kółek (tyle ile mam wolnych miejsc w blaszce). Chłopcy pomalowali każde z nich na inny kolor (ale dopasowany do koloru pomponu). Włożyliśmy kółka do blaszki. Dodałam do tego zestawu pęsetę i rozpoczęła się zabawa.

Zadanie polega na przenoszeniu pomponów z pojemnika do odpowiednich miejsc w blaszce za pomocą pęsety. A potem przenosimy pompony z blaszki z powrotem do pojemnika. I tak, aż do znudzenia. Im więcej pomponów, tym więcej czasu zajmuje.

Niech nie ogranicza Was wyobraźnia, zamiast blaszki możecie używać pudełek po zapałkach, miseczek czy innych pojemników, a zamiast pomponów np. guzików.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

8 komentarze/y w poście “Kolorowa przekładanka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *