Ene Due Rabe – złapał bociek żabę

Czy Wasze dzieci były już na balach karnawałowych? A może taka impreza dopiero przed Wami? My jeszcze mamy kilka dni do balu. Krzyś wybrał już przebranie – w wypożyczalni, bo nie miałam czasu wyciągnąć maszyny do szycia z garażu. (Chociaż od dłuższego czasu się do tego przymierzam). Wybrał strój rycerza. Ale nie o tym będzie dzisiejszy post, chociaż też dotyczy kostiumów. Może komuś przyda się jako pomysł na balowe przebranie. Bawiliśmy się w żaby i bociany, więc zrobiłam chłopcom nakrycia głowy symbolizujące te postacie.

Zaczęłam od zrobienia bociana.  Kartkę z bloku technicznego przecięłam na trzy równe części. Dwie z nich przymierzyłam do głowy Krzysia i zaczepiłam za pomocą zszywacza.

Ostatnią trzecią część przyczepiłam w górnej części.

Z czerwonego papieru wycięłam prostokąt o długości takiej, jaki chcielibyśmy, aby bocian miał dziób. Złożyłam go na pół i przecięłam po przekątnej.

Dziób przyczepiłam zszywkami do czapki „bociana”.

Czarnym markerem dorysowałam oczy.

Bocian gotowy:

W podobny sposób wykonaliśmy żabkę. Zaczęłam od zmierzenia głowy i zszycia w odpowiednich miejscach zielonego kartonu. Następnie z tego samego kartonu wycięłam dwa kółka i dwa mniejsze z białego papieru.

Nakleiłam je w odpowiednie miejsca i dorysowałam markerem źrenice.

Żaba gotowa:

Możemy się bawić. A tu bociek złapał żabę:

Potem chłopcy zamieniali się nakryciami głowy, żeby było sprawiedliwie.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

12 komentarze/y w poście “Ene Due Rabe – złapał bociek żabę

  1. Bardzo kreatywne :)) właśnie szukam, przebrania dla dziewczynki, niestety żaba i bocian ją nie zainteresowały (ona woli kwiatki) a szkoda, bo Pani propozycja jest świetna 🙂

  2. Świetna propozycja :))) Niestety mojej córce bocian i żabka nie zainspirowały, więc będę szukać dalej, a szkoda bo mnie Pani propozycja przypadła bardzo do gustu 🙂

  3. Dziękuję bardzo za szczegółową „instrukcję”. Jestem straszny beztalenciem :))) ale dwa bociany wyszły :))) czekam z niecierpliwością na poranną reakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *