Piszemy list do Mikołaja

Z prawdziwą radością wypełniamy zadania zawarte w naszym Kalendarzu Adwentowym. Na dziś zaplanowałam pisanie listu do Św. Mikołaja. Chłopcy świetnie się z tego wywiązali. Jeśli Wasze dzieci nie wysłały jeszcze swoich listów podpowiemy Wam jak to zrobić.

Z pewnością w każdym domu znajdzie się stos gazetek reklamowych. My skorzystaliśmy z kilku z nich. A dokładnie – chłopcy wyszukali w takich gazetkach zdjęcia produktów, jakie chcieliby otrzymać w prezencie od Mikołaja. Wycięliśmy wybrane obrazki i przykleiliśmy na naszym liście. Przecież Mikołaj powinien wiedzieć, co dzieci chciałyby dostać, a że jeszcze nie potrafią pisać, radziliśmy sobie w ten sposób.

Następnie chłopcy ozdobili listy kolorowymi pisakami. Krzyś nawet próbował się podpisać. Na innej kartce pokazałam mu jak pisać poszczególne literki jego imienia, a on powtarzał je na liście.

Oto gotowa praca Krzysia:

i Damianka:

Listy złożyliśmy, zapakowaliśmy w koperty i jutro tata wybierze się na pocztę, aby wysłać listy do Świętego Mikołaja.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Piszemy list do Mikołaja

  1. moje dzieci tylko przez internet teraz, w szkole moda zapanowala to i one muszą, listdomikolaja.pl co prawda to wygodne dla mnie ale jakos wolalabym tradycyjnymi metodami, wycinac, zdobic, naklejac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *