Piszemy list do Mikołaja

Z prawdziwą radością wypełniamy zadania zawarte w naszym Kalendarzu Adwentowym. Na dziś zaplanowałam pisanie listu do Św. Mikołaja. Chłopcy świetnie się z tego wywiązali. Jeśli Wasze dzieci nie wysłały jeszcze swoich listów podpowiemy Wam jak to zrobić.

Z pewnością w każdym domu znajdzie się stos gazetek reklamowych. My skorzystaliśmy z kilku z nich. A dokładnie – chłopcy wyszukali w takich gazetkach zdjęcia produktów, jakie chcieliby otrzymać w prezencie od Mikołaja. Wycięliśmy wybrane obrazki i przykleiliśmy na naszym liście. Przecież Mikołaj powinien wiedzieć, co dzieci chciałyby dostać, a że jeszcze nie potrafią pisać, radziliśmy sobie w ten sposób.

Następnie chłopcy ozdobili listy kolorowymi pisakami. Krzyś nawet próbował się podpisać. Na innej kartce pokazałam mu jak pisać poszczególne literki jego imienia, a on powtarzał je na liście.

Oto gotowa praca Krzysia:

i Damianka:

Listy złożyliśmy, zapakowaliśmy w koperty i jutro tata wybierze się na pocztę, aby wysłać listy do Świętego Mikołaja.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Piszemy list do Mikołaja

  1. moje dzieci tylko przez internet teraz, w szkole moda zapanowala to i one muszą, listdomikolaja.pl co prawda to wygodne dla mnie ale jakos wolalabym tradycyjnymi metodami, wycinac, zdobic, naklejac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *