Wydrapywanka

Drapanie, czyli kolejna technika plastyczna jaką poznaliśmy. Jak to wyglądało? W skrócie: należy pomalować kartkę kredkami woskowymi, następnie pokryć ją dokładnie czarną farbą plakatową, a potem wydrapać to co chcemy monetą lub cyrklem. Poniżej szczegółowa relacja:

Technikę tą znalazłam w starych „Świerszczykach”( i bynajmniej nie mam na myśli świńskich pisemek 🙂 ). Drogie mamy czy pamiętacie jeszcze te gazetki? Ja mam cały plik – kilkadziesiąt numerów zachowanych z domu rodzinnego – fantastyczna pamiątka z dawnych czasów.

Najpierw pomalowaliśmy kartkę kredkami woskowymi. Chłopcy zaczęli, ja po nich dokończyłam, bo „rączki ich bolały”.

Następnie wspólnymi siłami, dokładnie pomalowaliśmy te kartki czarną farbą plakatową.

Po wyschnięciu przystąpiliśmy do drapania. Użyliśmy do tego monet 2 i 5 groszowych.
Damiankowi nie spodobała się zabawa (może za dużo im już wymyślam tych zadań – a co za dużo to nie zdrowo), więc mieliśmy z Krzysiem do wykonania dwa obrazki.

Jako pierwszy wykonaliśmy obrazek widokowy. Krzyś informował mnie co chciałby, żebym mu wydrapała. I tak powstało drzewo ze spadającymi liśćmi, pies i kot oraz dwa słoneczka wykonane przez synka.

Drugi obrazek to była zabawa w kształty. Ja drapałam kształt serduszka, a Krzyś drapał jego środek. Potem drapaliśmy wspólnie kształty : trójkąt, prostokąt, koło. A żeby było ciekawiej z kształtów tych powstała rakieta kosmiczna.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Wydrapywanka

  1. Jasne, że pamiętam „Świerszczyka”:) A takie wydrapywanki robiłam osobiście w podstawówce do kompletu z malowaniem bałwanków pastą do zębów:)))

  2. A wiesz, że my się dziś bawiliśmy w wydrapywanki? Ale kupiłam gotowe karty, jak drapałyśmy to pod spodem były kolory takie holograficzne, śliczności 🙂
    Pamiętam i drapanki i świerszczyki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *