Szlachetna Paczka

Dzisiaj chciałabym Wam napisać kilka słów o akcji „Szlachetna Paczka”, w której od kilku lat bierzemy razem z mężem i dzieciakami udział i chcielibyśmy Was do tego zachęcić. Mam nadzieję, że już ją dobrze znacie, a jeśli nie to za chwilę dowiecie się dokładnie o co chodzi.

Na czym dokładnie polega? Na tym, że raz w roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, każdy z nas może zostać „Świętym Mikołajem”.
Wolontariusze odwiedzają potrzebujące rodziny, dowiadują się jakie są ich najpilniejsze potrzeby i jak wygląda sytuacja materialna. Następnie zamieszczają informację o rodzinie na stronie www.szlachetnapaczka.pl oczywiście zmieniając imiona tych osób.
I właśnie Wy możecie wybrać taką rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Możecie to robić samodzielnie, w gronie najbliższych, w zakładzie pracy czy szkole – wspólnymi siłami.
W weekend 8-9 grudnia paczkę należy dostarczyć do wybranego magazynu. Wolontariusze (a czasami może i Wy razem z nimi) przekażą paczkę wybranej przez Was rodzinie, a następnie zdadzą Wam relację z jej dostarczenia. Nie raz czytając maila opisującego reakcję rodziny, dla której robiliśmy paczkę miałam łzy w oczach. Pisali o tym z czego najbardziej się ucieszyli i przekazywali kilka miłych słów dla darczyńców, takich prosto z serca. W zeszłym roku wolontariuszka przekazała nam nawet upominek od rodziny – przepiękną ręcznie wykonaną choinkę z piórek na styropianowej podstawie i kartkę świąteczną, które dzieciaki wykonały razem z mamą. To był piękny prezent – na pewno zobaczycie go u mnie na blogu, gdy będę tworzyć choinki – zamieszczę zdjęcie tej, którą wtedy otrzymaliśmy.

Akcja rozpoczęła się 17 listopada. Na ten moment 4234 rodziny znalazły swoich darczyńców, ale jeszcze 5628 czeka na pomoc. Poniżej zamieszczam ściągawkę „Jak zrobić paczkę”. 

My już wybraliśmy swoją rodzinę. A Wy?
.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Szlachetna Paczka

  1. Szlachetny pomysł, rewelacyjna sprawa…
    W dzisiejszych czasach nie trudno znaleźć się właśnie po tej drugiej stronie…, za to naprawdę trudno przestawić się „na bycie po tej drugiej stronie”…
    Gorąco popieram akcję, boli mnie jednak fakt, że aż tak duża ilość – właściwie to z roku na rok coraz większa ilość – ludzi potrzebuje pomocy, wsparcia.
    To wszystko nie powinno tak wyglądać, jak niestety wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *