Mały biały domek

Czy wiecie, że dzisiaj „Dzień Pocztowca”? Jeśli czyta nas jakiś listonosz lub pracownik Poczty Polskiej to składamy najserdeczniejsze życzenia! A co kojarzy Wam się z Pocztą? Nam najbardziej listy. A w czym wysyłamy listy? Oczywiście w kopertach! I to właśnie one zainspirowały nas dzisiejszego zadania. Chociaż zaczęło się trochę pechowo …

Po pierwsze: miałam w planach przerabianie koperty, ale takiej z trójkątnym składaniem. Niestety na Poczcie mieli tylko takie z prostokątnym zamknięciem. Tym sposobem dach naszego domku stał się bardziej płaski niż było w planie.
Po drugie: robiłam fotorelację krok po kroku z tworzenia domku i dopiero po pewnym czasie zauważyłam, że w aparacie brakuje karty pamięci i zdjęcia nigdzie się nie zapisały. Więc fotki są dopiero od pewnego etapu tworzenia, a nie od początku. Tak to się czasem zdarza niewyspanej mamie 🙂
Po trzecie: moje starsze dziecko było dzisiaj nie w humorze, więc musiałam pracę zakończyć sama.

Ale zacznijmy od początku. Czego użyliśmy:
– koperty
– papieru kolorowego
– nożyczek
– kleju
– flamastra
– kredek

Z kolorowego papieru wycięliśmy: 2 kwadraty na okna, 8 małych kwadracików na szyby, 2 prostokąty w różnych kolorach – większy i mniejszy – oba na drzwi. Tu powinno być zdjęcie elementów, ale niestety przez moje gapiostwo go zabrakło. Nakleiliśmy elementy w odpowiednie miejsca. Mały skrawek papieru przykleiliśmy jako klamkę do drzwi. Fioletowy papier ponacinaliśmy co mniej-więcej 1 cm. Z różowego wycięliśmy 2 podłużne paski. Zrobiliśmy z nich przeplatany dach. I tu wreszcie pojawia się fotorelacja:

Odcięliśmy wystające za kontury dachu fragmenty. Flamastrem namalowałam kontury płotu i kwiatków.

Krzyś miał za zadanie je pokolorować, ale nie udało mi się go namówić i musiałam skończyć sama. No może z niewielką pomocą Damianka.

Dodatkowo łapie mnie przeziębienie. Piszę posta i popijam ciepły Fervex. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej.

A z okazji Dnia Pocztowca – warto wybrać się na Pocztę i wysłać list do podopiecznych Marzycielskiej Poczty.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Mały biały domek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *