Grzybobranie

Byliście w tym roku z dziećmi na grzybach ? My jeszcze nie, ale jeśli ładna pogoda się utrzyma to planujemy taki wypad. Ale, żeby dobrze się przygotować chciałabym Wam pokazać nasz zestaw grzybków.

Pierwsze z nich to grzybki wykonane przez moją teściową. Gdy chłopcy idą z babcią na spacer zawsze przynoszą pełne kieszenie kasztanów, potem wspólnie przerabiają je na grzybki. Nie napiszę Wam dokładnej instrukcji jak to zrobić, bo to tajemnica babci i chłopaków, a ja szanuje ich tajemnice. Pokażę Wam za to kilka zdjęć, może na ich podstawie uda Wam się stworzyć podobne.

Kolejne grzybki to projekt podejrzany na blogu KOKOKIDS.ru Stworzony za pomocą kasztanów, żołędzi, plasteliny i starej szczoteczki do zębów.

Wystarczy rozwałkować kawałek plasteliny i zostawić na nim ślady szczoteczki, które będą imitowały spodnią część kapelusza.

  

Następnie łączymy w całość: kasztana, plastelinę, żołędzia i nasz grzybek gotowy. Można go przymocować do podłoża plasteliną.

Nie rezygnujemy jeszcze z tematu grzybów – jutro kolejne kreatywne pomysły.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Grzybobranie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *