Przygotowujemy się do jesieni

Zbliża się jesień. Właściwie jest już tuż, tuż. Powoli przygotowujemy się na jej przybycie tworząc dekoracje. A co najbardziej kojarzy się z jesienią ? Pierwsze co przychodzi nam na myśl to kolorowe liście.
Nienajlepiej wychodzi mi odwzorowywanie kształtów liści, dlatego postanowiłam skorzystać z zasobów Internetu. I tym sposobem trafiłam na stronę Antka Słuszczaka. Wzruszyłam się bardzo czytając jego historię i podziwiając stronę jaką wykonał jego tata. Znajdziecie tam poza informacjami o Antku, mnóstwo cudownych kolorowanek – koniecznie zajrzyjcie ! Postanowiłam pomóc rodzicom Antosia i cały dochód z reklam zamieszczanych na naszej stronie (w menu po prawej stronie) we wrześniu i październiku przekazać na ich konto. Pod koniec października zamieszczę stosowną informację o tym ile udało nam się uzbierać.

Nasza dekoracja prezentuje się następująco:

 A do jej stworzenia potrzebowaliśmy:
– filcu w kolorach: żółtym, czerwonym i pomarańczowym
– pomarańczowa mulina
– flamaster
– magiczny klej
– nożyczki
– szpilki
– drewniane spinacze do wieszania prania

Ze strony Antka pobrałam i wydrukowałam kolorowanki przedstawiające „Dary jesieni”. Następnie wycięłam liście: klonu, jawora, dębu i brzozy. Za pomocą szpilek przyczepiłam do filcu, odrysowałam i wycięłam. (Mocowanie szpilkami liści nie jest niezbędne – ale dzięki temu kartki mi się nie przesuwały i łatwiej odrysowałam kształt na materiale).

 Mulinę pocięłam na drobne kawałki i przyklejałam je do liści jako żyłki, magicznym klejem. (To prawdziwa nazwa tego kleju – polecam go kupić do przyklejania filcu, jeśli go nie znajdziecie możecie użyć butaprenu). Drobne żyłki domalowałam czerwonym flamastrem.

Przykleiliśmy liście do spinaczy i ozdoby gotowe.

Możecie je zawiesić np. na firance.

My użyliśmy ich do ozdobienia ściany „kreatywnymi obrazkami” tworzonymi przez Krzysia.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Przygotowujemy się do jesieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *