Moja pierwsza encyklopedia – Zwierzęta

Wczoraj byliśmy w ZOO. Dzisiaj tematyki ciąg dalszy. Obiecałam recenzję „Mojej pierwszej encyklopedii”, gdy tylko się z nią zapoznamy. Na początek nawiązując do tematu – seria „Zwierzęta”.

Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu, poznajemy kolejne zwierzęta pogrupowane tematycznie: ssaki, ptaki, gady i płazy, organizmy morskie, owady i pająki. Przyznaję, że po wizycie w Ogrodzie Zoologicznym dużo łatwiej zachęcić dziecko do poznawania zwierząt.

Każdy rozdział zaczyna się od krótkiej opowieści Puchatka, który jak wiadomo jest misiem o bardzo małym rozumku.

To co mi się podoba w tej książce to zdjęcie zwierzaka, które zajmuje całą stronę. Damiankowi bardzo to odpowiada. Z chęcią przekręca kolejne kartki i pokazuje te zwierzaki, które potrafi nazwać. Obok można znaleźć informacje zatytułowane:
– „Jestem na świecie”
– „Rosnę”
– „Mój dom”

Damianek z chęcią poznaje te podstawowe fakty z życia zwierząt, natomiast Krzyś jako przedszkolak większość informacji już zna. Zainteresowały go natomiast „Ciekawostki Tygryska”. Mnie też niektóre zaskoczyły np. to że niedźwiedź polarny ma fioletowy język.albo zwyczaje koników morskich.

Ciekawe są także pytania Maleństwa, które możemy znaleźć przy każdym rozdziale. Dlaczego sowy kręcą głowami lub czym się różni aligator od krokodyla. To jedne z nielicznych informacji jakie znajdziecie w Encyklopedii.

Podsumowując: maluszkom spodobają się duże i wyraźne obrazki, natomiast przedszkolaki znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Zastanawiałam się jak ocenić to pozycję, jednak patrząc na cenę za jaką udało nam się ją kupić (9.99 zł) uważam, że był to świetny zakup.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *