Domowe akwarium

Nie ominęła nas infekcja … niestety. Krzyś obudził się z okropnym kaszlem. Do tego doszedł katar. Damianek też ciągle ma zatkany nosek. Uroki życia z przedszkolakiem 🙂
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Spędzamy dużo czasu razem … i tworzymy.
Wykonaliśmy akwarium, podpatrzone w programie „Kochane zwierzaki”. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zrobili czegoś po swojemu. A oto efekt naszych działań:

Potrzebne:
– słoik z nakrętką
– kolorowy papier
– bibuła
– sznurek
– plastelina
– nożyczki
– klej
– flamaster lub kredka

Na papierze odrysowaliśmy i wycięliśmy koło od nakrętki. Z bibuły stworzyliśmy podwodne rośliny. Wycięliśmy podłużny pasek. Złożyliśmy go na pół najpierw pionowo, a potem poziomo. Ponacinaliśmy końce. Z kolorowego papieru stworzyliśmy również zamek dla rybki. Do koła przykleiliśmy rośliny i zamek, a następnie włożyliśmy całość do słoika, tak żeby pokrywało jego dno.

Na papierze narysowaliśmy kształt rybki. Wycięliśmy go w dwóch egzemplarzach, które skleiliśmy wkładając do środka końcówkę sznurka. Ozdobiliśmy rybkę paskami w innym kolorze i dorysowaliśmy jej kredką oczy. Na drugim końcu sznurka przykleiliśmy plastelinę, którą przyczepiliśmy do spodu nakrętki.

Zakręciliśmy słoik i gotowe:


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Domowe akwarium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *