Rakieta kosmiczna

Mój starszy synek miał już kilka pomysłów na przyszłość. Chciał zostać inżynierem na budowie, gdy jego ulubioną bajką był „Bob Budowniczy”. Potem przechodził etap fascynacji strażą pożarną, gdy oglądał z przejęciem „Strażaka Sama”. A na dzień dzisiejszy ma w planach karierę astronauty, zafascynowany „Księżycowym Jimem”. Dlatego poprosił mnie ostatnio o wykonanie statku kosmicznego. Praca nie jest idealna, ale za to wykonaliśmy ją błyskawicznie, a potem już było tylko latanie po domu nową rakietą.

Potrzebne artykuły:
– kolorowy papier
– rolka po papierze toaletowym
– klej
– nożyczki
– taśma klejąca

Rolkę po papierze dokładnie okleiliśmy pomarańczowym papierem. (Planowałam użyć srebrnego, ale Krzyś uparł się, że „Jim ma pomarańczową”). Przy okazji polecę Wam klej w sztyfcie firmy St.Majewski, który udało nam się kupić w Biedronce. A dlaczego uważam, że jest godny polecenia ? Klej jest kolorowy, dzięki czemu jest idealny dla maluchów. Dzieci widzą dokładnie, które elementy już posmarowały klejem, a które im jeszcze zostały. Po jakimś czasie kolor znika z posmarowanych nim elementów.

 

Z czerwonego papieru wycięliśmy koło oraz dwa prostokąty. Koło skleiliśmy na zasadzie czapeczki, czyli góry dla rakiety. Prostokąty złożone na pół stworzyły kwadraty, a ponownie złożone dały nam trójkąty, czyli boki do rakiety. Górę rakiety zamocowaliśmy za pomocą taśmy klejącej, natomiast boki włożyliśmy w uprzednio rozcięte nożyczkami miejsca na rolce.

 

Pozostało tylko wycięcie i naklejenie drzwi wejściowych i rakieta gotowa.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

7 komentarze/y w poście “Rakieta kosmiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *