Poznajemy literkę G

Od dzisiaj na moim blogu rozpoczynam nową misję.

Cel misji : Rozpoznawanie literek !

Nie chodzi mi o to, żeby moje dziecko od razu nauczyło się całego alfabetu na pamięć, ale żeby zapoznał się z literkami, mógł je z czymś skojarzyć. Mam nadzieję, że dzięki temu w przyszłości będzie miał łatwiej przy nauce czytania czy pisania. A co będzie – pożyjemy, zobaczymy !

Intensywność: W zależności od humoru i chęci Krzysia – raz na tydzień lub dwa tygodnie.

Na pewno nie częściej, żeby mu się nie znudziło.

Rozpoczniemy niestandardowo, czyli nie wg kolejności alfabetycznej, tylko tak jak nam przyjdzie do głowy.

Pierwszy cel do zbadania : Literka G

G jak gąsienica, o której ostatnio czytaliśmy. Ewentualnie G jak gruszki, które bardzo lubimy jeść.

Zadanie 1: Puzzle

Pierwszym zadaniem było ułożenie puzzlowej rozsypanki. Na rysunku była gruszka. Zadanie nie zostało wykonane zbyt entuzjastycznie, ale udało się je wykonać.

Zadanie 2: Uczymy się pisać

Krzyś bardzo chciał poodbijać pieczątki z flamastrów. Z pomocą przyszło kolejne zadanie, gdzie literki duże „G” i małe „g” były wykonane z dużych kółek. W każdym kole można postawić pieczątkę. Jednak po chwili odbijanie wzorków już nie było takie ciekawe, ale za to po kółkach fajnie się rysowało. I co mnie bardzo zdziwiło – Krzyś „jadąc pisakiem po kółkach” napisał piękne literki. Lepsze niż przy pisaniu po wyznaczonych liniach. A jak wyszły nam pierwsze próby napisania literek „G” możecie zobaczyć poniżej:

Zadanie 3: Dopasowywanka

Kolejne zadanie polegało na dopasowaniu literek do wzoru. Wzorem był podpisany rysunek gruszki. Krzyś dostał taki sam pocięty zestaw literek i musiał ułożyć wg wzoru. Błyskawicznie poradził sobie z tym zadaniem.

Zadanie 4: Matematyka

Układaliśmy gąsienice od tej, która ma najmniej brzuszków do tej, która ma ich najwięcej. Następnie kreseczkami zaznaczaliśmy ich ilość i wybieraliśmy odpowiednią cyferkę. Zadanie było dosyć trudne. Krzyś nie przepada za liczeniem. Zna nazwy cyfr, ale nie potrafi ich jeszcze po kolei wymówić tylko w dowolnie wybranej przez siebie kolejności. Jednak postanowiłam skupić się właśnie na matematyce. Może jak się osłucha z liczbami i pozna je przez zabawę łatwiej się do nich przekona. 

Zadanie 5: Kolory

Na literę G zaczynają się nie tylko gruszki i gąsienice, ale i guziki ! Krzyś miał za zadanie dopasować kolorowy rysunek do jego nazwy zapisanej odpowiednim kolorem. Z tym zadaniem świetnie sobie poradził.

Materiały stworzyłam korzystając z blogu confessionsofahomeschooler.com oraz rysunku gruszki

Z podanego bloga pobrałam literki „Gg” do nauki pisania.

Jeśli chcielibyście skorzystać z naszych zadań materiały możecie pobrać tutaj.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *