Kaczka na „nudzi mi się”

Trwa EURO. Tatuś jako wielki fan sportów wszelakich, a głównie piłki nożnej walczy o oglądanie w spokoju każdego meczu. Nie udało mu się jeszcze zaszczepić u chłopców miłości do futbolu.

Pewnego dnia deszcz przegonił nas z podwórka. Chłopcy źli, bo chcieli dalej bawić się w piaskownicy. W domu bajki obejrzeć nie mogą bo telewizor okupuje tata. Zabawkami nie chcą się bawić, bo już im się znudziły. Wszystko na „nie”.

I jak tu znaleźć zajęcia dla obu urwisów jednocześnie, gdy zabawki i piłki są na „nie”.

Narysowałam każdemu na kartce kaczkę. Myślałam, że może będą kolorować, ale pomysł nie przypadł im do gustu. Zaczęłam rwać żółtą kartę papieru kolorowego. Przyłączyli się. Na chwilę. Wyciągnęłam klej. Krzyś samodzielnie wykleił połowę kaczki i resztę mama, bo go już „rączki bolały”. Damiś dzielnie podawał karteczki, ja smarowałam je klejem i układałam na kaczce a on dociskał paluszkiem. Przyklejanie się znudziło, pora na coś innego. Z czerwonej plasteliny lepiłam małe kulki, a chłopcy je naklejali na dziób i nogi kaczki. O dziwo Damian przyglądając się pracy starszego brata pięknie radził sobie z tym samodzielnie! Czasem trzeba mu było pomóc bo nie trafiał w odpowiednie miejsce, ale jak na 1,5 roczniaka to było niesamowite. Chyba będziemy częściej lepić z plasteliny. Na koniec wyciągnęłam akwarele i pędzelki domalowaliśmy staw, po którym pływały nasze kaczki. Krzyś samodzielnie, a za Damianka malowała mama, bo on wolał kolorować stół i podłogę 🙂

Oto efekty naszej pracy:

Krzysio:

Damianek:

A tatuś w spokoju obejrzał chociaż jedną połowę meczu.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *