Bardzo głodna gąsienica – zadania

Opowieść o bardzo głodnej gąsienicy spodobała się Krzysiowi do tego stopnia, że postanowiliśmy wykonać kilka gąsienicowych zadań.

Na blogu Dolina Tęczy (który niestety od długiego czasu nie jest już aktywny, czego bardzo żałuję, bo Maja i jej rodzice mają mnóstwo świetnych pomysłów) podpatrzyłam pomysł na budowanie modeli owadów. Stworzyliśmy z Krzysiem motyla i gąsienicę. Bardzo spodobała mu się ta zabawa. Szczególnie, że mógł korzystać z pinezek, którymi wcześniej nie pozwalałam mu się bawić. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda (może poza papierowym motylem i gąsienicą, ale oni byli przekłuwani w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych). I tu muszę podkreślić, że Krzyś bardzo precyzyjnie składał owady i przebijał papier dokładnie w zaznaczonym krzyżykiem miejscu. Tak mu się ta zabawa spodobała, że kilkukrotnie składaliśmy a potem rozkładaliśmy modele na części pierwsze. Jeśli chcielibyście wykonać podobne modele, schematy możecie pobrać z tej strony.

Kolejnym zadaniem było układanie posiłków gąsienicy wg kolejności podanej w książeczce oraz co za tym idzie ilości. Poćwiczyliśmy w ten sposób liczenie oraz nazwy owoców. Dodatkowym ćwiczeniem było przypinanie karteczek spinaczami do tasiemki. 

Moi mali artyści mogli także stworzyć własne dzieła farbami. Pomogłam Krzysiowi wykonać gąsienicę z odbić jego rączki. I bardzo ładnie nam wyszła, ale na koniec szaleństwa Krzyś postanowił po swojemu ją poprawić i dodał kilka dodatkowych odcisków dłoni. Oto efekt naszej pracy:

Damian nie chciał malować gąsienicy, za to pięknie pomalował swoje ubranko. Dobrze, że używamy farb zmywalnych.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

2 komentarze/y w poście “Bardzo głodna gąsienica – zadania

  1. Witaj Sylwia, bardzo się cieszę, że znalazłam Twój blog. Jesteś, dla mnie, niesamowitą osobą! Bardzo chętnie będę Cię odwiedzać i podpatrywać Twoje pomysły na kreatywne zabawy z dzieciakami. Co prawda moje trojaki będą miały dopiero 2 lata, ale wkrótce Twoje pomysły na pewno mi się przydadzą – bo wiem co to znaczy siedzieć 24h na dobę z gromadką nudzących się małych brzdąców.

    Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do siebie 🙂
    Iza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *