W czasie deszczu dzieci się nudzą …

Wczoraj pogoda nas nie rozpieszczała, cały dzień padało. Krzyś po powrocie z przedszkola straaaasznie się nudził. Wtedy wpadłam na pomysł. Zbliżają się urodziny prababci ( 90-te !), więc zrobimy z chłopakami laurkę! W planach miałam wykonanie na laurce kwiatków z odbitych farbą odcisków palców – niestety pomysł nie przypadł im do gustu i jak nigdy woleli malować pędzelkami. Ale co to było za malowanie !

Zaczęli od malowania na kartkach papieru, a potem przeszli do ciekawszych miejsc. Tym sposobem musieliśmy przenieść ich po malowaniu prosto do wanny. W innym wypadku ścieralibyśmy ślady małych nóżek nie tylko z jednego pokoju, ale z całego domu. A znając ich wyobraźnię możliwe, że ślady byłyby nie tylko na podłodze. Ale nie ma jak stare powiedzenie „bo brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci” i to szczęście było widoczne na ich małych buziach.

Szkoda tylko, że nie mamy laurki. Chyba, że taka też się liczy:

Chwilę później ich stópki wyglądały jeszcze ciekawiej, ale zapomniałam naładować baterii w aparacie i mamy uwieczniony tylko początek artystycznego misz-maszu.

A jutro wyruszamy do ZOO – obiecana nagroda z Tablicy Motywacyjnej. Tylko nie wiem kto bardziej nie może się doczekać czy dzieciaki czy ja :).


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *