Jak zrobić piasek kinetyczny w domu – najlepszy przepis.

Przed Tobą najbardziej wyczekiwany przepis na blogu. Nie wyobrażasz sobie ile dostałam zapytań od czytelników, o to, czy nie znam instrukcji godnej uwagi. Postanowiłam spróbować. Testowałam przeróżne mieszanki. W większości z nich, jedynym wspólnym mianownikiem z piaskiem kinetycznym był piasek w składzie. Ale wreszcie udało się. Wyszła masa najbardziej podobna do oryginału. Dlatego postanowiłam podzielić się z Tobą sprawdzonym przepisem.

piasek kinetyczny przepis

Instrukcja jest naprawdę prosta. Zaraz się o tym przekonasz. Tym bardziej, że bazę już znasz z innych przepisów, które tutaj pokazywałam. Zacznij od zmieszania płynnego kleju (1 łyżki) z odrobiną barwnika i z płynem do prania (1/2 łyżki – jeśli masa będzie zbyt rzadka, dodaj więcej). Następnie stworzonego glutka obtaczaj w piasku i ugniataj w rękach, aby masa wchłonęła piasek. Czynność powtarzaj do momentu aż otrzymasz idealną (wg Ciebie) konsystencję.

jak zrobić piasek kinetyczny

Przygotowałam filmik, abyś mogła dokładnie zobaczyć jak wyglądają poszczególne etapy tworzenia. Dodatkowo pokazuję nie tylko piasek kinetyczny, ale i pierdzącego glutka. Znasz taką zabawkę? Mój syn ostatnio przyniósł coś takiego ze szkoły. Wśród jego rówieśników to prawdziwy hit.

Przed nami jeszcze wiele długich jesiennych wieczorów. Jestem przekonana, że szybki przepis na piasek kinetyczny przyda Ci się nie raz. Na długie wieczory polecam Ci również ciekawe eksperymenty, zestawienie naszych ulubionych gier planszowych i oczywiście inne masy plastyczne. Nie zapomnij również zajrzeć do naszej biblioteczki. A może Ty również podzielisz się ze mną sprawdzonymi pomysłami na długie listopadowe wieczory?

piasek kinetyczny diy

Reklama:

Jeden komentarz w poście “Jak zrobić piasek kinetyczny w domu – najlepszy przepis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *