Jak zrobić tipi i drapak dla kota – z poradnika młodego kociarza

W naszym domu pojawiło się pięć małych kociaków. Gdy pewnego dnia weszłam do pokoju i zobaczyłam jak jeden z nich zrobił sobie huśtawkę z firanki, dwa inne ukryły się pod fotelami, a pozostałe okupywały kabinę prysznicową w łazience, postanowiłam zrobić dla nich specjalne miejsce. Koci namiot ze specjalnym drapakiem, dzięki któremu mam nadzieję odwrócić uwagę kocich pazurków od foteli i kanapy. Zobacz jak go zrobiłam. W filmiku możesz podejrzeć jak się bawią małe rozrabiaki.

tipi dla kota

Aby zrobić koci namiot z funkcją drapaka potrzebujesz:

  • 3 płyty ze sklejki o wymiarach 30 x 60 cm

  • wyrzynarkę lub piłę do drewna

  • śrubki

  • kawałek tekturki (moja ma wymiary 25 x 30 cm)

  • bawełnianego sznurka

Zobacz filmik z instrukcją:

Lub przeczytaj opis wykonania:

Zaczęłam od naszkicowania na płycie prostokąta o boku równym połowie długości płyty (w tym wypadku 15 cm) i szerokości o 3 mm dłuższej od grubości płyty. Wycięłam go i powtórzyłam czynność na drugiej płycie.

robimy drapak dla kota

Nałożyłam płyty w miejscach nacięcia tak, aby tworzyły namiot. Wymierzyłam jakiej długości podstawy potrzebuję. Docięłam pozostałą płytę i przywierciłam ją śrubkami do ścianek namiotu.

namiot dla kota

namiot dla kota jak zrobić

Miałam zamiar owinąć tekturę sznurkiem. Niestety za szybko się skończył. Pocięłam sznurek na mniejsze kawałki i przyczepiałam je do tektury za pomocą zszywacza. Nie tak miało być. Ale ostatecznie spodobał mi się taki wygląd drapaka. Przywierciłam go do jednej ze ścianek. W środku namiotu ułożyłam ulubioną poduszkę mojej kocicy, a na górze dodałam dwa pompony do zabawy. Koszt materiałów wyniósł ok. 40 zł.

drapak dla kota

drapak dla kota jak zrobić

domek dla kota jak zrobić

Koci domek gotowy! Mam nadzieję, że jego lokatorzy znajdą w nim wygodne miejsce do spania i nie będę już musiała ich szukać pod fotelami. I liczę na to, że drapak i pompony okażą się ciekawsze od firanek, sznurówek i krzeseł.

drapak dla kota DIY

Zapisz

Zapisz

Reklama:

2 komentarze/y w poście “Jak zrobić tipi i drapak dla kota – z poradnika młodego kociarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *