Glina do kolorowania

Nasz piękne białe gwiazdeczki nie doczekały choinki. Nie stało im się nic złego, poza tym, że nieco zmieniły kolor. A było to tak …

ozdoby choinkowe

Krzyś rysował laurkę, zapewne dla Mikołaja, bo mama już przestała być jedyną adresatką prezentów obrazkowych. Damianek budował rekordowo wysoką wieżę z klocków Lego. Na stole leżały kolorowe flamastry, a na parapecie rozłożone były śnieżnobiałe gwiazdki (więcej możecie o nich przeczytać tutaj). Kontrast między jednymi a drugimi był tak duży i tak kuszący, że dzieciaki nie wytrzymały i połączyły biel gliny z barwami poszczególnych flamastrów. Pokusa była tak wielka, że nie zważali na brak pozwolenia. I wtedy, przyłapałam ich na gorącym uczynku.

ozdoby na choinkę

Chwyciłam flamastry i zaczęłam kolorować razem z nimi. Wyszła nam z tego całkiem niezła zabawa, nawet tata dał się wciągnąć i ukazał swą artystyczną duszę.

biała glina przepis

Wspólne, rodzinne kolorowanie tak nas wciągnęło, że nie zostały nam żadne całkowicie białe ozdoby.

biała glina pomysły

Jak tylko dokupię sodę wrócimy do tej zabawy, bo nie tylko lepienie i wykrawanie wzorów z masy jest ciekawe, ale jak widać można znaleźć inne zastosowania. Będziemy szukać kolejnych pomysłów na ozdabianie białej gliny, z pewnością opowiemy Wam o nich.

biała glina ozdoby

Reklama:

4 komentarze/y w poście “Glina do kolorowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *