Wysyłamy kartki świąteczne

W dawnych czasach, gdy nie było jeszcze poczty elektronicznej, ani telefonów komórkowych, ludzie pisali do siebie listy, a przed świętami wysyłali życzenia wypisane na kartkach pocztowych. Dla moich dzieci brzmi to jak bajka, a dla mnie są to wspomnienia z dzieciństwa. Siadałam razem z mamą i wypisywałam dziecięcym, jeszcze kulfoniastym pismem, życzenia dla babć, cioć i wujów. Lubię te wspomnienia, dlatego jednym z zadań z naszego kalendarza adwentowego było wykonanie i wysłanie świątecznych kartek.

Potrzebujecie instrukcji? Proszę bardzo. Z zielonego papieru ozdobnego wycięliśmy 8 kół o czterech wielkościach, przynajmniej takie było założenie, a wyszło tak, że największe różnią się od reszty, a pozostałe są zbliżonych rozmiarów.

Krzyś poskładał je na pół i ułożył z nich choinkę.

Kartkę synek ozdobił samodzielnie brokatem w kleju.

Oto i efekt jego pracy:

Prawda, że proste? To teraz będzie jeszcze łatwiej – wybieramy różne przydasie, co tylko chcemy: cekiny, guziki, kształty wycięte z papieru, flamastry, brokat, wszystko co może nam się przydać. Z zielonego papieru wycinamy trójkąt. Naklejamy go na białą kartkę i dekorujemy czym tylko mamy ochotę.

Kartka z lewej strony jest samodzielnej produkcji Krzysia – użył dużo brokatu. Damianek natomiast postawił na guziki i poprosił mamę o domalowanie prezentów.

Wykonaliśmy również świąteczne zdjęcie małych urwisów, które będzie „załącznikiem” do kartek.

Myślę, że prababciom spodobają się takie tradycyjne kartki od prawnuków. A czy Wy wysyłacie kartki z życzeniami?
Warto również przesłać kartki w ramach Marzycielskiej Poczty. Skusicie się na ręcznie wykonane?

A jeśli szukacie więcej pomysłów na kartki zerknijcie na zestawienie jakie zebraliśmy w poprzednim roku.

Reklama:

13 komentarze/y w poście “Wysyłamy kartki świąteczne

  1. U nas kartki już gotowe i czekają na wysyłkę. Staramy się utrzymywać tradycję wysyłania kartek i to nie tylko tych świątecznych:) Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *