Zwierzątka z balonów

Zawsze fascynowały mnie zwierzaki tworzone z balonów przez klaunów na różnego rodzaju festynach. Ostatnio w markecie natknęłam się na zestaw tych długich i wąskich balonów i musiałam je zakupić. Poszukałam instrukcji jak je skręcać i tak oto powstały pieski.

Korzystałam ze strony tipy.pl 
Jak spojrzałam na zdjęcia i instrukcję, nie wiedziałam o co chodzi, ale po dokładnym zapoznaniu się udało mi się stworzyć pieska. I to nie jednego! Powiem Wam, że to bardzo przyjemne i wciągające zajęcie.

Po pierwsze, balon pompujemy tak, aby na końcu zostało ok. 5 cm

I zaczynamy skręcanie. Najpierw 3 odcinki. Pierwszy ok. 5 cm i pozostałe dwa mniej więcej po 2,5 cm Wymiary twórzcie wg własnego gustu – ważne, aby te dwa krótsze były równe – w końcu to psie uszy.

Skręcamy wokół siebie łączenia pierwszego z drugim i trzeciego z czwartym – mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Gdy już mamy głowę i uszy, bierzemy się za stworzenie szyi i przednich łapek, czyli tworzymy 3 odcinki – jeden dłuższy i dwa krótsze, ale równe.

I skręcamy podobnie jak przy głowie i uszach.

Tym razem tworzymy, aż 4 odcinki – dłuższy na tułów, dwa krótsze (znów równe) na tylne łapki i to co zostanie będzie ogonkiem naszego psiaka.

Skręcamy i otrzymujemy pieska – mój wyszedł trochę niewymiarowy, ale wiadomo, że trening czyni mistrza.
Za to podpowiem Wam, że jego wykonanie zajęło mi nie więcej jak minutę.

Reklama:

22 komentarze/y w poście “Zwierzątka z balonów

  1. Super!
    Kiedyś na allegro kupiłam taki zestaw coś ok 20 baloników, było do nich też dołączone gumeczki i ruchome oczka. Jak się okazało w środku była też instrukcja jak wykonać coś około 15 zwierzątek :). Fajna sprawa, wtedy też przez długi godziny tym się bawiliśmy.
    Pozdrawiam

  2. niestety jestem zbyt ciemna. nie wiem jak skrecac nie wiem co co zostawia sie te 5cm i z ktorej str zaczac te skrecanie..nic nie czaje na zadnej stronie. nigdy nie mialam zdolnosci manualnych…

    • 5 cm zostawia się z przodu balonu, czyli po przeciwnej stronie wiązania, zostawia się je po to, żeby można było swobodnie skręcać i aby przy tym balon nie pękł. Zaczynamy od skręcania nóg od strony wiązania na balonie. Cierpliwości na pewno się uda trzymam kciuki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *