„TURLUTUTU. A kuku, to JA!” H.Tullet – recenzja

Pokazywałam Wam kiedyś naszą ulubioną książkę „Naciśnij mnie” autorstwa H. Tulleta. Gdy kolejna jego pozycja weszła na polski rynek, nie mogliśmy sobie odmówić. Musieliśmy ją mieć w naszej biblioteczce.

I tak zakupiliśmy „TURLUTUTU. A kuku, to JA!”. Jesteśmy nią zachwyceni. Dla czteroletniego przedszkolaka Krzysia to był strzał w dziesiątkę. Inaczej mówiąc miłość od pierwszego przeczytania. Dwuletni Damianek nieśmiało, ale z coraz większą chęcią sięga po tę książkę.

A co w niej takiego niesamowitego? Nie jest to książka do poczytania przed zaśnięciem. Czytając ją bierzemy udział w podróży po magicznym świecie wyobraźni. Młody czytelnik nie tylko naciska przyciski, ale także potrząsa, przekręca, dmucha, śpiewa, szuka, woła i czaruje. Zaciekawieni? A to nie koniec, bo w tej podróży bierze udział nie tylko dziecko, ale i dorosły czytający mu książkę. 

Przygotujcie się na śpiewanie w języku Turlututu, czytanie nazw niezgodnych z obrazkiem, a także odczarowywanie („A teraz potrzyj nos czytającego i pociągnij lekko za jego ucho … już wystarczy!”) oraz przyznawanie nagród w postaci przytulania, całowania i dawania cukierków.

Żebyście mogli lepiej poznać tą książkę zamieszczam kilka zdjęć jej wnętrza:

Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom – fantastyczny pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Warto zakupić książeczkę, bo ona wcale się nie nudzi. Mamy ją już od świąt Bożego Narodzenia i za każdym razem gdy po nią sięgamy bawimy się tak samo dobrze jak przy pierwszym czytaniu.

Cena też nie jest wygórowana, bo np. TUTAJ kupicie ją za 26 zł.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Babryba będę miała dla Was niespodziankę w postaci konkursu – do wygrania będzie m.in. ta książka, spodziewajcie się informacji pod koniec tygodnia na naszym fan page na FB.

Reklama:

8 komentarze/y w poście “„TURLUTUTU. A kuku, to JA!” H.Tullet – recenzja

  1. Też mamy tę książkę. Mój Maluch lubi ją dużo bardziej niż kropki, ale i tak na razie jest na nią za mały. Ale za to uwielbia inne książki tego autora, przeznaczone dla najmłodszych. Autor ma niesamowitą wyobraźnię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *