Ozdoby z balonów

Damianek obchodzi dziś drugie urodziny. Wprawdzie impreza z tortem, świeczkami i prezentami odbędzie się dopiero w niedzielę, ale postanowiliśmy wykonać już dziś jakieś ozdoby. Wykorzystaliśmy do dekoracji kolorowe balony i stworzyliśmy z nich kwiatki. Może nie jest to typowo chłopięca ozdoba, ale synkowi się spodobała.

Wykorzystaliśmy:
– balony (1 żółty, 6 różowych i 2 zielone)
– zieloną wstążeczkę
– taśmę klejącą
– gumka recepturka lub sznurek

Instrukcja jest bardzo prosta. Po pierwsze balony należy napompować. A następnie połączyć gumką recepturką lub sznurkiem formując kształt kwiatka (czyli żółty balon w środku).

Gotowy kwiatek z balonów oraz tasiemkę imitującą łodygę kwiatka przyczepiliśmy do ściany za pomocą taśmy klejącej. Pozostałe dwa zielone balony przyklejamy w dolnej części jako liście.

Na powyższym zdjęciu Krzyś pozuje przy kwiatku, a poniżej możecie podziwiać małego Jubilata, szybko uciekającego po oderwaniu listków od ściany.

Tak nam się spodobała ta dekoracja, że zrobiliśmy jeszcze pomarańczowy kwiatek.

Mam tylko nadzieję, że ozdoby wytrwają do niedzielnej imprezy urodzinowej. Do tego czasu wykonamy całą łąkę, jeśli dokupimy więcej balonów.

Reklama:

4 komentarze/y w poście “Ozdoby z balonów

  1. ten kwiatek jest boski! no super jest! zrobie moim chłopakom po takim kwiatku nad łóżeczkami na urodziny ale się ucieszą.
    PS i wcale nie uważam, że kwiatek nie chłopięcy!!!
    sto lat dla Damianka:*

  2. No to wiem już, co będę robiła w weekend 🙂
    Moja córka przez cały rok mówi o swoich urodzinach, więc i ozdoby jakieś są przez cały rok. Na tę chwilę będzie jak znalazł.
    Sto lat i duuużo zabawek dla Damianka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *